================================================== -->
blog

Začínáme naše putování za španělským králem

Dámy a pánové, je čas začít naše putování za španělským králem. Ale nebojte, nebudeme se dnes opravdu přemisťovat do jiné země, stačí se pohodlně usadit a nechat mě, abych vás provedl fascinujícím světem královské rezidence. Připravte se, že sdílím informace, které možná ani netušíte a které vás překvapí.

Palacio Real Madrid: Sídlo španělského krále

Královský palác Madrid, neboli Palacio Real de Madrid, je oficiálním sídlem španělského krále. Tento monumentální edifice, který se právem pyšní titulem největšího královského paláce v západní Evropě, zaujímá nepřehlédnutelné místo v srdci španělské metropole. I když v současnosti již král nebydlí přímo v paláci, slouží tato impozantní stavba oficiální a ceremoniální účelym.

Nahlédněte do nitra krásy - interiér Palacio Royal Madrid

Interiér Palacio Real de Madrid je doslova oslnivý. Je zdoben stříbrem, zlatem, drahými kameny a také nejlepšími díly španělského umění. A když jsem řekl "nejlepší", tak to myslím doslova. Kromě výjimečných uměleckých děl najdete v paláci i unikátní sbírky hodin, zbraní a porcelánu, které patří mezi nejcennější na světě. Není divu, že je Palacio Real de Madrid jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Španělsku.

Zahrady jako z pohádky

Nejen vnitřek Palacio Real de Madrid stojí za pozornost. Tento královský palác je obklopen nádhernými a pečlivě udržovanými zahradami plnými exotické vegetace, krásných soch a fontán, které jsou jako z pohádky. Jsou to místa, kde králi a královny stále ještě mohou procházet a vychutnávat si klid a pohodu, ačkoli jsou uprostřed rušného města. Pokud byste se sem náhodou podívali, nezapomeňte si vzít fotoaparát. Tyto zahrady jsou něco jako malý ráj na zemi.

Historie Palacio Real Madrid

Historie Palacio Real de Madrid je stejně fascinující jako jeho architektura a výzdoba. Postaven byl na místě, kde stával arabský Alcazar z 9. století. Když tento opevněný palác vyhořel v roce 1734, bylo rozhodnuto postavit na jeho místě nový palác. Práce na Palacio Real de Madrid byly zahájeny v roce 1738 a trvaly až do roku 1755. Což je poměrně rychlé tempo, pokud uvážíte, jak majestátní je tato stavba.

Život krále ode zdi ke zdi

Představte si na chvíli, že jste španělským králem. Vaše dny jsou naplněny oficiálními povinnostmi, státními ceremoniemi a diplomatickými sestankami. Vaším domovem je největší královský palác v západní Evropě, který je tak monumentální, že je schopen ubytovat celou královskou rodinu i s jejími hosty. Vaše děti mohou hrát v rozlehlých zahradách paláce, zatímco vy jste zaneprázdněni řízením země. A konec dne? Uvelebíte se v pohodlí palácových komnat, očekávajíc nový den plný povinností.

Proč byste měli navštívit Palacio Real Madrid?

Existuje mnoho důvodů, proč si zamluvit letenku do Madridu a navštívit Palacio Real. Ať už jste milovník historie, umění, architektury, zahrad nebo jen obdivovatel královského života, najdete zde něco pro sebe. Každý rok přiláká tato impozantní stavba tisíce turistů z celého světa, kteří se chtějí pokochat krásou interiéru, prohlédnout si výstavu luxusních pokrmů nebo jen procházet královskými zahradami. A já určitě doporučuji, abyste se přidali k nim!

Sdílet:

Napsat komentář