================================================== -->
blog

Úvod do světa Duolinga

Přemýšleli jste někdy nad tím, společně jako rodina, zlepšit své jazykové dovednosti nebo se pustit do učení úplně nového jazyka? Jaká by byla ta první věc, která by vám přišla na mysl? No přeci Duolingo! Tohle roztomilé zelené sovičko se začlenilo do našich životů snad, jako ta nejobsazenější ikonka v našich mobilech či tabletech. A jak jsem se tak kochala západem slunce s hrnkem kakaa v ruce, napadla mě otázka – vlastně, kolik to stojí získat Duolingo pro celou rodinu? Ano, je to zrovna ten typ otázky, která vás napadne, když máte chvilku klidu. Takže jsem se pustila do průzkumu a zjistila jsem, že Duolingo nabízí něco, co se jmenuje rodinný plán. Přesně to, co potřebujeme, abychom si rozšířili obzory v jazykové výbavě a spojili se přitom s milovanými. A upřímně, kdo by nechtěl slyšet babičku, jak se snaží objednat si kávu v italštině, když jednou ročně zavítá do své oblíbené kavárny?

Co to vůbec ta rodinná verze Duolinga je?

Jasné, slyšela jsem o Duolingu mnohokrát. Kdo z nás ne? Ale rodinný plán? To už vyžadovalo hlubší pátrání. A přiznám se bez mučení, nebylo to jen tak. Víte, sám Duolingo je bezplatná aplikace, která vám dává základy jazyka s pomocí her a různých úkolů. To je skvělé, že? Ale rodinný plán je jako upgrade na Duolingo Plus, který přináší řadu vychytávek, jako je například výuka bez reklam, nebo možnost stahovat lekce pro offline použití. V podstatě to znamená, že můžete učit sebe a svou rodinu jazyky ve chvílích, kdy se už nechcete dívat na další epizodu toho nekonečného seriálu. Zní to dobře, že? Navíc už to démonické kroužení kolečka, když se snažíte načíst lekci, vás jednoduše míjí. A to už samo o sobě stojí za zvážení, podle mě. A myslím, že když jsem se do toho Duolinga ponořila hlouběji, byla jsem schopna konečně odpovědět na otázku, za kolik to celé rodinné dobrodružství můžete mít.

Cena, která nás spojuje

Promiňte můj vtípek, ale vážně, cenovka za rodinné jazykové dobrodružství může být stejně zajímavá jako samotné učení. Rodinný plán umožňuje rodinám přidružit až šest účtů, takže se můžete všichni podílet na této jazykové cestě. Je to takový jednoduchý matematický příklad: kdybyste si každý pořídili Duolingo Plus samostatně, zaplatili byste mnohem více, než když si zvolíte rodinnou variantu. Jak to říkají ti chytřejší – není to jen o počtu, ale o celkové hodnotě. A když tak vezmu pero a papír (no dobře, spíše kalkulačku na mobilu), při ceně za rodinné Duolingo ve výši zhruba 1500 korun ročně a šesti možných členech, vyjde nás to na úžasných 250 korun na hlavu ročně! Tím pádem se cena za rodinné Duolingo mění z něčeho nejasného v skutečnou nabídku, která začíná mít smysl, obzvlášť pokud umíte ocenit ticho domova bez reklamy.

Výhody, které nás baví

Když si vezmete, že aplikace Duolingo je již sama o sobě výborným pomocníkem pro učení jazyků, tak s tím upgrade na Duolingo Plus dostanete věci na další level. Žádné reklamy znamenají, že máte více času na učení, a to je zkrátka bezcenné. Vzpomeňme, kolikrát jsme se snažili soustředit a najednou – bam! - reklama na lešení, které pravděpodobně nikdy nebudete potřebovat. Přeskočit! A potom jsou tu určité bonusy jako náročnější kvízy a opravy, což je pro milovníky detailů obrovský plus, protože kdo nechce vědět víc o gramatických nástrahách francouzštiny nebo o záludnostech výslovnosti v japonštině? Nezapomeňme zmínit, že každý člen rodiny si může vybrat jiný jazyk, což je super pro ty z nás, kteří mají odlišné jazykové přednosti a ambice. Ano, já hovořím o vás, milí příbuzní, kteří trpělivě poslouchají můj španělský jazykolam, zatímco vy jste hluboko zanořeni do mystérií ruštiny.

Duolingo jako náš společný čas

Svět je rychlý a život plyne jako řeka po deštích. Často se stává, že společně strávený čas již není tak běžný, jak by měl být. Ale představte si, že byste mohli mít rodinný jazykový večer, kde byste se všichni sešli, společně se poučili pár nových slovíček, frází, anebo jste si udělali jazykový kvíz. Tak trochu jako scrabble, ale digitální a edukativní. A to vám Duolingo prostřednictvím své rodinné verze umožňuje. Zdokonalujete se ve svém výběru jazyka, zatímco strávíte čas se svými nejblížšími, a navíc s tou možností výuky offline máte svobodu učit se kdekoli - na chatě, na pláži, nebo i během cesty autem k babičce na návštěvu. Je to jakési spojení staré dobré rodinné hry s technologií 21. století. A ty vzájemné soutěže? Nedají se ničím nahradit a povzbuzují vás v učení.

Tips a triky pro maximální využití Duolinga

Tak, teď už víme, co Duolingo nabízí, kolik stojí rodinná verze a jaké benefity přináší. Jenže jak toho všeho využít na maximum? Nejprve si vytvořte plán. Ano, zní to jako práce, ale představte si to jako plán na dovolenou. Rozdělte si týden na části, kdy každý z rodiny se bude moci věnovat svému jazyku, a pak zaveďte nějaké společné session, kde se můžete podělit o své postupy, netypické výslovnosti a nečekaně zábavné chyby. A pokud se chcete ještě více zabavit, můžete udělat občas rodinnou challenge. Co takhle menší soutěž, kdo se naučí rychleji novou píseň v jazyce, který se učí? A nakonec svůj postup podpořte tím, že ho propojíte s něčím přátelských - například filmový večer, ale tentokrát s filmy v jazycích, které se učíte. Nuže, výuka jazyků může být zábava, když jí dáte ty správné koření. Už se nemohu dočkat, až s rodinou začneme soutěžit o to, kdo pronese nejrychleji a nejpřesněji španělské trabalenguas (jazykolamy)!

Sdílet:

Napsat komentář