================================================== -->
blog

Základní kroky k naučení se anglického jazyka

Dlouho se mi zdálo, že naučit se druhý jazyk znamená desítky hodin trávených v učebnách, přemýšlení nad složitými gramatickými pravidly a výuka se zdánlivě žádným koncem. Pak ale přišel ten okamžik, kdy jsem se rozhodl naučit anglicky doma. Objel jsem všechny internetové stránky, aplikace a video tutoriály, abych našel nejlepší způsoby, jak se naučit anglicky doma zdarma. Vězte, takového sebeurčení a svobody jsem už dávno nezažil. A tak vám v dnešním blogu představím základní kroky, které vás dovedou k úspěšnému zvládnutí anglického jazyka z pohodlí vašeho domova.

Osvědčené online zdroje pro učení angličtiny

Můžete se divit, ale základem sebevzdělávání v anglickém jazyce jsou online zdroje. A ty nejlepší z nich jsou stoprocentně zdarma. Osobně jsem velkým fanouškem Duolingo, což je aplikace nabízející výuku mnoha jazyků. A nejlepší na tom? Je to zdarma! A víte co ještě lépe? Dokáže vás motivovat k dennímu učení, aniž byste měli pocit, že se učíte. Další mamut v online učení jazyků, který se mi osvědčil, je aplikace BBC Learning English, swingující se mezi různými úrovněmi obtížnosti, od začátečníků až po pokročilé studenty. Nezapomeňte také využít YouTube, kde můžete najít tisíce výukových videí a kurzů na různých úrovních.

HangLoose: učte se anglicky při té nejnudnější činnosti na světě

Sedíte zrovna na záchodě a brouzdáte po svém telefonu? Využijte tento čas k tomu, abyste se naučili něco nového. HangLoose je aplikace, která vás naučí anglicky při vaší nejnudnější činnosti na světě. Znáte to - každý den tak sedíme na záchodě v průměru 15 minut. Což dělá týdně více než hodinu a půl a ročně až 91 hodin. Tahle aplikace vám ukáže, jak tyto "ztracené" hodiny využít k učení nového jazyka.

Vytvořte si ideální prostředí pro učení

Vytvoření ideálního prostředí pro učení může být výzvou, ale je to nezbytné. Hlučné okolí nebo přetížený pracovní stůl můžou učení ztěžovat. Snažte se mít svůj prostor pro učení organizovaný a bez distrakcí; čím méně rozptýlení, tím lépe. Pamatujte také na to, že je důležité mít dostatek světla a pohodlné sezení. Ať už se rozhodnete pro učení doma, na veřejnosti nebo třeba v parku, udělejte si z učení zážitek, který budete milovat.

Poslech angličtiny je stejně důležitý jako její studium

Výuka jazyků není jen o studiu. Je také o poslechu, reprodukci a pochopení. Doporučuji trávit čas poslechem anglických videí, podcastů a písniček. Sledujte filmy a seriály v angličtině, aby se váš mozek naučil porozumět jiným přízvukům a nářečím. Každý <denní> čas strávený poslechem anglicky pomůže vašemu mozku lépe pochopit tento jazyk.

Nechte angličtinu proniknout do vašeho každodenního života

Jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit nový jazyk, je začlenit ho do vašeho každodenního života. Například, přepište na svém telefonu nebo počítači jazyk do angličtiny. Naučte se anglicky kuchovat. Kdykoli jdete nakupovat, zkuste překládat názvy produktů. Ptejte se svoje anglicky mluvící přátel, aby vám poslali zprávy v angličtině. Tímto způsobem budete neustále potřebovat přemýšlet a komunikovat v anglickém jazyce, čímž se stane rychlejším a snadnějším procesem.

Anglický slovník k ruce

A konečně, mějte vždy po ruce anglický slovník nebo alespoň aplikaci na mobilu. Pokud narazíte na slovo, které neznáte, ihned ho vyhledejte. Takto svůj slovník rozšíříte mnohem rychleji, než když budete čekat, až si na slovo vzpomenete doma. Já to dělám stále a je to neocenitelné. Věřte mi, i když si možná myslíte, že se vám to slovo "někde" zase vrátí, opak je pravdou. Tím nechci říct, že byste měli přestat používat svůj mateřský jazyk, ale mějte vždy na paměti, že angličtina je jazyk, který se musí učit s cílem ho používat, a to znamená, že ho musíte mít vždy připravený k použití.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli metody sebevzdělávání, pamatujte, že se učíme celý život. Naučit se anglicky doma znamená být trpělivý, vytrvalý a nebojácný. A to je přesně to, co vám přeji na vaší cestě k anglickému jazyku.

Sdílet:

Napsat komentář