blog

Úvod do španělštiny

Můj příběh s ukocháním se do španělštiny byl láska na první slovo. Zní to směšně, viďte? Tato jazyková romance začala během mé středoškolské dovolené ve Španělsku, kdy jsem byla doslova ohromena melodičností a teplem tohoto jazyka. Ocitla jsem se uprostřed hovoru, kde se míchala směsice španělštiny a angličtiny, protože moje španělština tehdy byla skromně řečeno neexistující. Ale to mě nijak nezastavilo. Vedlo mě to k tomu, že jsem se rozhodla naučit se španělštinu a věnovat se jí se vším svým srdcem a duší. A je tu několik důvodů, proč s tím radostným úkolem začít právě tady a teď.

Španělština je všude kolem nás

Jednou z nejzajímavějších skutečností o španělštině je, že je to druhý nejrozšířenější jazyk na světě! Mluví jím jako svou mateřskou řečí více než 400 milionů lidí na celém světě. První je, samozřejmě, mandarínština, ale upřímně řečeno, kdo z nás má skutečně odvahu se pustit do učení čínštiny, že. Španělština je však mimořádně užitečná i kromě toho, že byla jazýkem zvoleným Donem Quijotem. Španělsky mluvících lidí najdete od Španělska po Jižní Ameriku a dokonce i v některých částech USA.

Důvody pro učení španělštiny

Španělština vám kromě toho, že otevře dveře do nových kultur a zemí, může přinést mnoho dalších výhod. Přiznám se, že pro mě byl vždy velkým lákadlem fakt, že mě španělština přivedla blíže k mým oblíbeným telenovelám. Kdo z nás by nechtěl otevřít dveře do světa napínavých dějových zvratů, lásky a zrady a to vše bez nutnosti otravných a často zavádějících titulků! Ale vážně mluvěno, v průkopnickém dobrodružství učení se španělštiny je tolik věcí k objevení.

Učební metody

Jedním z mých nejoblíbenějších způsobů, jak se učit novému jazyku, je bezpochyby prostřednictvím hudby. Španělština má nesmírně bohatou hudební scénu, od srdceryvných balad, přes rytmickou salsu až po popové hity, které dobývají hitparády po celém světě. Učení se španělštině může být skutečným zážitkem, když se naučíte, že slova ve skutečnosti znamenají něco jiného, než si myslíte. A pokud si k tomu přidáte stovku nových přátel ze španělsky mluvících zemí, proč by to nebylo také zábavné?

Moji cesta učení se španělštině

Můj vlastní proces učení se španělštině byl podobný jízdě na horské dráze, vyplněné výškami, propastmi a nekonečným množstvím zábavy. Ale můžu s radostí prohlásit, že ve výsledku to bylo jedno z nejúžasnějších dobrodružství mého života. Jak jsem začala, tak jsem žila ve španělštině, četla jsem v španělštině, psala jsem v španělštině, snila jsem ve španělštině. Bylo to úplně fascinující.

Cesty a kultura

Moje cesty po španělsky mluvícím světě byly plné objevování nových kultur, lidí, jídel a tradic. Tradiční argentinština, chilské empanadas, kubánská salsa, mexické sombreros – vše to jsem mohla zažít koštovat a objevovat. A pak jsou tu samozřejmě lidé. Neuvěřitelně srdeční lidé, kteří vás přijmou jako svou rodinu, i když jste se potkali jen před pěti minutami. Je to úžasné.

Závěr

Takže, jestli se chcete dozvědět, odkud jsem španělsky, odpověď je prosta: ze srdce. Ze srdce, které mě naučilo milovat tento jazyk, kulturu a lidi. A pokud máte také touhu naučit se španělštinu, vřele vám to doporučuji. Držím vám palce a přeji vám mnoho úspěchů a radosti na této cestě!

Sdílet:

Napsat komentář