Nejčastější dotazy

Rozhodujete se o přihlášení do některého z kurzů? Chybí vám některé informace? Možná je najdete zde. Pokusili jsme se dát dohromady několik nejčastějších dotazů, na které se zájemci ptají.

Otázka: Nemohu na webu najít žádný formulář pro přihlášení. Jak se mohu přihlásit?

Odpověď: Nechceme zájemce zatěžovat vyplňováním formulářů. Pokud si nejste jisti svou úrovní, vyplňte rozřazovací test a počkat na odpověď. Případně můžete poslat dotaz na kurz e-mailem na adresu info@kurzyhranice.cz.

 

Otázka: Jak mohu uhradit kurzovné?

Odpověď: Kurzovné uhradíte před zahájením kurzu převodem na základě faktury. Platby hotově nejsou z technických důvodů možné.

 

Otázka: Co potřebuji na první hodinu?

Odpověď: Kromě psacích potřeb nepotřebujete na první hodinu nic. Materiály na první hodinu vám poskytne lektor, se kterým se také domluvíte na hromadném pořízení učebnic (učebnice svým rozsahem pokrývá zhruba tři pololetí, nepotřebujete tedy novou učebnici na každé pololetí).

 

Otázka: Navazují na kurz další úrovně?

Odpověď: Ano. Po skončení pololetí je většinou možné navázat kurzem ve stejný den a dobu. Například absolvent kurzu pro úplné začátečníky 1 pokračuje v kurzu pro úplné začátečníky 2 atd.

 

Otázka: Po zahájení kurzu jsem změnil/a zaměstnání a vzhledem k jiné pracovní době již nemohu kurzy navštěvovat.

Odpověď: Pokud se nedomluvíte na přestupu do jiného vhodného kurzu a pololetí teprve začíná, je možné požádat o vrácení části kurzovného. Podrobnosti jsou uvedeny v Obchodních podmínkách, článek 5: Obchodní podmínky jazykových kurzů

 

Otázka: Předem vím, že se na některé hodiny nebudu moci dostavit. Je to problém?

Odpověď: Kurzem se dá úspěšně projít v případě alespoň 60% účasti. Máme zkušenost, že kurz mohou zvládat i lidé, kteří pracují například v třísměnném provozu, a přijdou tak zhruba o třetinu hodin. V případě dvousměnného provozu se to také dá zvládnout, pokud se vám podaří jeden den v týdnu vyměnit směnu s kolegou nebo jednou za čas vzít volno. Pokud vynecháte hodinu, lektor vám obvykle pošle informace k probrané látce, takže máte možnost vše dohnat. Jestliže ovšem již před přihlášením ke kurzu víte, že se na hodinách objevíte jen občas a na samostudium doma nebudete mít žádný čas, dá se čekat, že studium bude náročné jak pro vás, tak i pro lektora a pravděpodobnost dosažení pokroku ve studiu nebude příliš vysoká.

 

Otázka: Nedostal/a jsem žádný e-mail od lektora, přestože na hodině slíbil, že ho pošle.

Odpověď: Zkontrolujte, zda e-mail neskončil ve složce nevyžádané pošty (spam), a případně přidejte doménu kurzyhranice.cz mezi povolené.

 

Otázka: Mohu si nechat kurz proplatit zaměstnavatelem?

Odpověď: Ano. Jakmile vám zaměstnavatel schválí platbu kurzu, zašlete nám fakturační údaje. Obratem vystavíme a zašleme fakturu zaměstnavateli.

 

Otázka: Na webu uvádíte, že po absolvování obdržím certifikát. O jaký certifikát jde?

Odpověď: Jde o potvrzení o absolvování kurzu na této úrovni, které dokládá, že jste absolvovali většinu hodin a úspěšně splnili kurz. Hodí se například v situaci, kdy vám kurz proplácí zaměstnavatel a požaduje nějaké potvrzení. Nejde ale o oficiální certifikát srovnatelný se zkouškami typu FCE nebo CAE, při kterých jsou žadatelé komplexně přezkušování komisí podle standardizované metodiky (cena těchto zkoušek navíc převyšuje cenu našich kurzů).

 

Otázka: Poskytujete i individuální výuku nebo doučování?

Odpověď: Momentálně je kapacita absolutně vytížená skupinovou výukou a pro individuální výuku bohužel není žádný prostor.

 

Otázka: Kde kurzy probíhají?

Odpověď: Část kurzů probíhá na adrese Karla Čapka 856, část na adrese 1. máje 2063 – podrobnosti najdete vždy u daného kurzu.