Nejčastější dotazy

Rozhodujete se o přihlášení do některého z kurzů? Chybí vám některé informace? Možná je najdete zde. Pokusili jsme se dát dohromady několik nejčastějších dotazů, na které se zájemci ptají.

Otázka: Nemohu na webu najít žádný formulář pro přihlášení. Jak se mohu přihlásit?

Odpověď: Nechceme zájemce zatěžovat vyplňováním formulářů. Pokud si nejste jisti svou úrovní, vyplňte rozřazovací test a počkat na odpověď. Případně můžete poslat dotaz na kurz e-mailem na adresu info@kurzyhranice.cz.

 

Otázka: Jak mohu uhradit kurzovné?

Odpověď: Kurzovné uhradíte před zahájením kurzu převodem na základě faktury. Platby hotově nejsou z technických důvodů možné. Počet míst v kurzu je omezen a díky platbě předem máte jistotu, že je pro vás blokováno místo, a my máme jistotu, že si nástup do kurzu ještě před zahájením nerozmyslíte.

 

Otázka: Co potřebuji na první hodinu?

Odpověď: Kromě psacích potřeb nepotřebujete na první hodinu nic. Materiály na první hodinu vám poskytne lektor, který vám dá také informace k pořízení učebnic (učebnice svým rozsahem pokrývá zhruba tři pololetí, nepotřebujete tedy novou učebnici na každé pololetí).

 

Otázka: Navazují na kurz další úrovně?

Odpověď: Ano. Po skončení pololetí je většinou možné navázat kurzem ve stejný den a dobu (pokud to umožní kapacita a o pokračování projeví zájem dostatečný počet absolventů stávajícího kurzu). Například absolvent kurzu pro úplné začátečníky 1 pokračuje v kurzu pro úplné začátečníky 2 atd.

 

Otázka: Po zahájení kurzu jsem změnil/a zaměstnání a vzhledem k jiné pracovní době již nemohu kurzy navštěvovat.

Odpověď: Pokud se nedomluvíte na přestupu do jiného vhodného kurzu a pololetí teprve začíná, je možné požádat o vrácení části kurzovného. Podrobnosti jsou uvedeny v Obchodních podmínkách, článek 5: Obchodní podmínky jazykových kurzů

 

Otázka: Předem vím, že se na některé hodiny nebudu moci dostavit. Je to problém?

Odpověď: Kurzem se dá úspěšně projít v případě alespoň 60% účasti. Máme zkušenost, že kurz mohou zvládat i lidé, kteří pracují například v třísměnném provozu, a přijdou tak zhruba o třetinu hodin. V případě dvousměnného provozu se to také dá zvládnout, pokud se vám podaří jeden den v týdnu vyměnit směnu s kolegou nebo jednou za čas vzít volno. Pokud vynecháte hodinu, lektor vám obvykle pošle informace k probrané látce, takže máte možnost vše dohnat. Jestliže ovšem již před přihlášením ke kurzu víte, že se na hodinách objevíte jen občas a na samostudium doma nebudete mít žádný čas, dá se čekat, že studium bude náročné jak pro vás, tak i pro lektora a pravděpodobnost dosažení pokroku ve studiu nebude příliš vysoká.

 

Otázka: Nedostal/a jsem žádný e-mail od lektora, přestože na hodině slíbil, že ho pošle.

Odpověď: Zkontrolujte, zda e-mail neskončil ve složce nevyžádané pošty (spam), a případně přidejte doménu kurzyhranice.cz mezi povolené.

 

Otázka: Mohu si nechat kurz proplatit zaměstnavatelem?

Odpověď: Ano. Jakmile vám zaměstnavatel schválí platbu kurzu, zašlete nám fakturační údaje. Obratem vystavíme a zašleme fakturu zaměstnavateli.

 

Otázka: Na webu uvádíte, že po absolvování obdržím certifikát. O jaký certifikát jde?

Odpověď: Jde o potvrzení o absolvování kurzu na této úrovni, které dokládá, že jste absolvovali většinu hodin a úspěšně splnili kurz. Hodí se například v situaci, kdy vám kurz proplácí zaměstnavatel a požaduje nějaké potvrzení. Nejde ale o oficiální certifikát srovnatelný se zkouškami typu FCE nebo CAE, při kterých jsou žadatelé komplexně přezkušování komisí podle standardizované metodiky (cena těchto zkoušek navíc převyšuje cenu našich kurzů).

 

Otázka: Poskytujete i individuální výuku nebo doučování?

Odpověď: Momentálně je kapacita absolutně vytížená skupinovou výukou a pro individuální výuku bohužel není žádný prostor.

 

Otázka: Kde kurzy probíhají?

Odpověď: Některé dobíhající kurzy probíhají na adrese Karla Čapka 856, většina nových kurzů probíhá na adrese 1. máje 2063 – podrobnosti najdete vždy u daného kurzu.

 

Otázka: Je možnost zakoupit dárkový poukaz?

Odpověď: Dárkové poukazy nenabízíme. Důvodem je skutečnost, že uplatnění poukazu může být pro obdarovaného komplikované – ne vždy se podaří najít kurz s odpovídající úrovní v termínu, který by obdarovanému vyhovoval.