Chcete si procvičit angličtinu při vyjednávání a zároveň vypilovat své strategické schopnosti? Už jste slyšeli o hře Diplomacie?

Jde o stolní hru pro více hráčů, která má neskutečně jednoduchá pravidla (jejich pochopení je otázkou minut a většinou se dají naučit při první ostré hře).

Diplomacie se hraje na mapě Evropy v období před první světovou válkou, ale existují také další varianty. Každý hráč ovládá jednu ze sedmi mocností a jeho cílem je ovládnutí půlky kontinentu. Pokud si myslíte, že jste vynikající stratégové a ovládnutí Evropy pro vás bude hračkou, již při první hře se můžete přesvědčit, že s pouhopouhou strategií nezmůžete zhola nic. Mnohem důležitější jsou tajná vyjednávání mezi hráči a zákulisní dohody.

Diplomacie má i svou webovou verzi, kterou najdete na adrese www.playdiplomacy.com. Zde máte na promyšlení jednotlivých tahů a komunikaci s ostatními hráči časové rozpětí od dvanácti hodin po několik dní (klidně celý týden), takže si vše můžete dokonale promyslet, připravit si svou diplomatickou korespondenci (samozřejmě v angličtině), získat a přesvědčit své spojence, obelhat nepřátele…

A právě webová verze nabízí obrovský prostor pro procvičení angličtiny při samotném vyjednávání.

Leave a comment