Nejčastější dotazy

Zvažujete přihlášení do některého z kurzů? Chybí vám některé informace? Možná je najdete zde. Pokusili jsme se dát dohromady několik nejčastějších otázek, na které se zájemci o jazykové kurzy ptají.

Otázka: Nemohu na webu najít žádný formulář pro přihlášení. Jak se mohu přihlásit?

Odpověď: Nechceme zájemce zatěžovat vyplňováním formulářů. Pokud si nejste jisti svou úrovní, vyplňte rozřazovací test a počkejte na odpověď (snažíme se reagovat během několika dní). Případně můžete poslat dotaz na kurz e-mailem na adresu info@kurzyhranice.cz.

Otázka: Jak mohu uhradit kurzovné?

Odpověď: Kurzovné uhradíte před zahájením kurzu převodem na základě faktury. Platby hotově nejsou z technických důvodů možné. Počet míst v kurzu je omezen a díky platbě předem máte jistotu, že je pro vás blokováno místo, a my máme jistotu, že to s kurzem myslíte vážně a opravdu do něj nastoupíte.

Otázka: Co potřebuji na první hodinu?

Odpověď: Ve většině případů dostanete včas před hodinou informace k učebnicím (nemáme možnost objednání – pořízení učebnic je v režii studentů). Pokud si nestihnete učebnici pořídit na první hodinu, poproste lektora o nakopírování materiálů. Učebnice svým rozsahem pokrývá zhruba tři pololetí, nepotřebujete tedy novou učebnici na každé pololetí.

Otázka: Navazují na kurz další úrovně?

Odpověď: Ano. Po skončení pololetí je většinou možné navázat kurzem ve stejný den a dobu (pokud to umožní kapacita a o pokračování projeví zájem dostatečný počet absolventů stávajícího kurzu). Například absolvent kurzu pro úplné začátečníky 1 pokračuje v kurzu pro úplné začátečníky 2 atd.

Otázka: Nestihl/a jsem se přihlásit do kurzu a pololetí už začalo. Je možné se přihlásit v průběhu pololetí?

Odpověď: Pokud jste se nestihli přihlásit do kurzu angličtiny, nevadí to – pokud je v kurzech volné místo, je možné se přihlásit i na začátku nebo v průběhu pololetí. Nemusíte mít strach, že by vám „ujel vlak“ – určitě je to lepší, než ztrácet čas čekáním na další pololetí. Pokud se přihlašujete v průběhu pololetí, samozřejmě upravíme cenu a navíc budete moci v pohodě navázat ve stejné skupině v dalším pololetí.

Otázka: Po zahájení kurzu jsem změnil/a zaměstnání a vzhledem k jiné pracovní době již nemohu kurzy navštěvovat. Je možné vrácení peněz?

Odpověď: Pokud se nedomluvíte na přestupu do jiného vhodného kurzu a pololetí teprve začíná, je možné požádat o vrácení části kurzovného. Podrobnosti jsou uvedeny v Obchodních podmínkách, článek 5: Obchodní podmínky jazykových kurzů. Je důležité ozvat se co nejdříve, abychom mohli situaci společně vyřešit. Pokud kurz přerušíte až v průběhu pololetí, nemáme možnost vaše místo obsadit náhradníkem.

Otázka: Předem vím, že se na některé hodiny nebudu moci dostavit. Je to problém?

Odpověď: Kurzem se dá úspěšně projít v případě alespoň 60% účasti. Máme zkušenost, že kurz mohou zvládat i lidé, kteří pracují například v třísměnném provozu, a přijdou tak zhruba o třetinu hodin. V případě dvousměnného provozu se to také dá zvládnout, pokud se vám podaří jeden den v týdnu vyměnit směnu s kolegou nebo jednou za čas vzít volno. Pokud vynecháte hodinu, lektor vám obvykle pošle informace k probrané látce, takže máte možnost vše dohnat. Jestliže ovšem již před přihlášením ke kurzu víte, že se na hodinách objevíte jen občas a na samostudium doma nebudete mít žádný čas, dá se čekat, že studium bude náročné jak pro vás, tak i pro lektora a pravděpodobnost dosažení pokroku ve studiu nebude příliš vysoká.

Otázka: Nedostal/a jsem žádný e-mail od lektora, přestože na hodině slíbil, že ho pošle.

Odpověď: Zkontrolujte, zda e-mail neskončil ve složce nevyžádané pošty (spam), a případně přidejte doménu kurzyhranice.cz mezi povolené.

Otázka: Mohu si nechat kurz proplatit zaměstnavatelem?

Odpověď: Ano. Jakmile vám zaměstnavatel schválí platbu kurzu, zašlete nám fakturační údaje. Obratem vystavíme a zašleme fakturu zaměstnavateli.

Otázka: Na webu uvádíte, že po absolvování obdržím certifikát. O jaký certifikát jde?

Odpověď: Jde o potvrzení o absolvování kurzu na této úrovni, které dokládá, že jste absolvovali většinu hodin a úspěšně splnili kurz. Hodí se například v situaci, kdy vám kurz proplácí zaměstnavatel a požaduje nějaké potvrzení. Nejde ale o oficiální certifikát srovnatelný se zkouškami typu FCE nebo CAE, při kterých jsou žadatelé komplexně přezkušování komisí podle standardizované metodiky (cena těchto zkoušek samotných převyšuje cenu našich kurzů).

Otázka: Poskytujete i individuální výuku nebo doučování?

Odpověď: Momentálně je kapacita absolutně vytížená skupinovou výukou a pro individuální výuku bohužel není žádný prostor.

Otázka: Kde kurzy probíhají?

Odpověď: Většina kurzů probíhá na adrese 1. máje 2063 (poznámka: 23. 6. 2020 je provoz v této provozovně ukončen a probíhá stěhování do nových prostor) – podrobnosti najdete vždy u daného kurzu. Některé dobíhající kurzy probíhají na adrese Karla Čapka 856.

Otázka: Je možnost zakoupit dárkový poukaz?

Odpověď: Dárkové poukazy nenabízíme. Důvodem je skutečnost, že uplatnění poukazu může být pro obdarovaného komplikované – ne vždy se podaří najít kurz s odpovídající úrovní v termínu, který by obdarovanému vyhovoval.